Державних програм фінансування сільськогосподарського сектору недостатньо, аграрії потребують у 5 разів більше коштів, ніж сумарна вартість цих допоміжних програм, заявив гендиректор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов в ході Agro&Food Security Forum у Варшаві.

Українським аграріям доводиться фінансувати самостійно сільськогосподарські роботи, продукція сільського господарства продається в лютому – на початку березня. Потім потрібно витратити на насіння, запчастини, паливо. Втім, зиски від внутрішнього ринку не покривають витрат.

Сергій Феофілов зосередив увагу, що ціни на пшеницю на початку вересня практично такі самі, як рік тому, а логістичні витрати на перевезення з елеваторів до портів збільшилися вдвічі. У логістиці в цінах FOP кошти подвоїлися з 16 до 32%, а транспортування пшениці на західний кордон зараз коштує $150/т.

«Найбільший ризик не тільки в контексті виробництва сільгосппродуктів у наступному році, але також і в 2024 р. З причин дуже низького попиту і проблем у логістиці я би сказав, що ситуація на нашому ринку виглядає навіть парадоксально», — резюмував Феофілов.

 

 

Пропонуємо:

Аграрії попереджають про погіршення у 2023 році

Програма «Доступні кредити 5–7–9»: скільки позики залучили сільгоспвиробники

ЄБРР та «Райффайзен Банк» профінансують одного з найпотужніших виробників дріжджів в Україні

Цифрова трансформація, прогрес: наші аграрії отримають доступ до світових агроринків

Українські фермери звернулися до влади з проханням продовження дії пільгових кредитів