Вченими Австрії та Швейцарії розроблено роботизований вулик, що має захистити медоносних бджіл від «холодної коми», повідомляє Phys.org.

Кіберсоти розробила команда робототехніків і біологів з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) та Університету Граца (Австрія), про що йдеться у статті, опублікованій в журналі Science Robotics. Окрім цього Донато Романо з Інституту біороботехніки в Італії опублікував статтю Focus у тому самому номері видання, де описується важливість розробки інтерфейсів між робототехнікою та поведінковою екологією та роботу, а також пригадується про нову роботу, виконану командою.

У 2006 році вчені виявили так званий «колапс колонії», коли бджоли масово гинули з невідомих причин. Дослідники намагалися виявити причини та отримали докази, які свідчать про те, що розпад колонії, ймовірно, спричинений такими факторами, як токсини навколишнього середовища та природні патогени, що зросли, наприклад, паразитичні кліщі, які переносять шкідливі віруси.

За словами дослідників, поєднання різних факторів може призвести до послаблення колонії. Спостерігалися випадки холодної коми, за яких колонія перестає дзижчати у вулику і гине від холоду.

Задля вирішення проблеми, вчені вмонтували робота, який регулює температуру в сотах, безпосередньо в ящик для вулика.

Група протестувала свій вулик, спонукавши 4000 бджіл зробити його домом протягом зими 2020–2021 років, і виявила, що завдяки їхнім зусиллям вулик вижив під час різкого похолодання, коли бджоли в інших сусідніх вуликах гинули.

 

 

 

Пропонуємо:

Війна: експерти рахують збитки українському бджільництву

Китай ищет «людей-пчел»

В Аргентине пчелы научились строить пластиковые гнезда