Єгипетський вчений разом з колегами з Університету Тезпур у центральній частині Ассаму виявили, що листя редьки та солодкої картоплі є потужними джерелами для виробництва недорогого біодизеля з відпрацьованої кулінарної олії.

Їхні дослідження були опубліковані в останніх випусках двох провідних наукових журналів Renewable Energy та Industrial Crops & Products. Одне з досліджень присвячене виробництву біодизеля з відходів соєвої олії з використанням листя редиски як базового каталізатора, а інше — виробництву біодизеля з олії мікроводоростей та відходів кулінарної олії та листя солодкої картоплі як каталізатора.

Пан Халіфа Саїд Х. Елдіхі з Александрії в Єгипті є провідним автором обох досліджень. Серед інших авторів — науковий керівник Манабендра Мандал з факультету молекулярної біології та біотехнології та Дханапаті Дека з факультету енергетики.

За словами пана Елдіхі, новий інноваційний хімічний процес значно знизив витрати на виробництво біопалива, а це те, чого так довго шукали науковці в усьому світі.

«Наша головна мета — зупинити зміну клімату. Повсякденні харчові продукти, такі як використана кулінарна олія, можна використовувати як сировину для виробництва біодизеля за набагато нижчою ціною», – сказав єгипетський науковець.

Як зазначив професор Мандал сільськогосподарські відходи є перспективними джерелами для виробництва відновлюваної та стійкої чистої енергії.

«Як правило, біодизель виробляється шляхом реакції між тригліцеридною сировиною та спиртом у присутності каталізатора з утворенням метилового ефіру жирної кислоти (біодизеля) та гліцерину», — пояснив пан Мандала.

Халіфа Саїд Х. Елдіхі, який розпочав роботу над проєктом у жовтні 2019 року, змінив вихідну олію та каталізатор у хімічному процесі, щоб знизити витрати на виробництво біодизеля. Він обробив залишки кулінарної олії та олії морських водоростей, які потім використовували як вихідну.

Мікроводорості зменшують викиди парникових газів та можуть культивуватися в стічних водах. Кальцинування листя редьки та батату (багатого на калій) призвело до отримання бажаного каталізатора.

«Біосистеми для виробництва хімічних речовин та енергія можуть замінити звичайні джерела. Таким чином, це може допомогти зменшити ймовірність зміни клімату», – сказав професор Дека.

Іншими авторами двох опублікованих робіт є Мінакші Гохайн, Ніран Даймарі, Долджіт Бора, Дебасіш Сарма та Утпал Бора – усі аспіранти університету Тезпур.

За словами представника університету, зараз проводиться техніко-економічний аналіз проєкту, щоб визначити фактичну вартість виробництва біодизеля.

Пан Халіфа зазначив, що він планує застосувати цей процес недорогого виробництва біодизеля у великому масштабі в Єгипті у співпраці з Університетом Тезпур та владою Індії.

 

*за інформацією з відкритих джерел

 

 

Пропонуємо:

Вчений розповів про кукурудзу, яка отримує азот з атмосфери

Стартувала ще одна біогазова електростанція у Львівській області

ETG: Аграрії можуть виробляти біодизель для власного споживання

Корисно і для агро: створено першу у світі недорогу піщану батарею (ФОТО)

Great Wrap розробила біорозкладну харчову плівку з відходів картоплі (ФОТО)

Швейцарський хімічний концерн зацікавився Україною, створюватиме біопаливо