20 травня група аграрних журналістів побувала в престурі на заводі з виробництва преміксів Novacore, що належить компанії Edinstvo Group. Завод побудований поблизу м. Дніпро за європейською технологією й спільної участі українського та міжнародного капіталу. Він є найсучаснішим виробництвом подібного профілю в Україні й одним із найбільших виробництв у Європі.

Завод збудовано й запущено в дію вісім років тому, він був новим стратегічним проектом групи компаній, що входять до  Edinstvo Group — групи національних компаній з понад 20-річним досвідом роботи на ринку, яка займає провідні позиції з виробництва комбікормів, преміксів, кормових добавок, послуг ветеринарного сервісу.

Високотехнологічні виробничі потужності холдингу розташовані в Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, а продукція доступна у кожному куточку країни.

За 8 років своєї діяльності завод пройшов кілька етапів розширення асортименту своєї продукції – від преміксів до усього спектру кормових добавок та концентратів.

У команді заводу працює потужний RnD (R&D)–відділ, який займається розробкою нових рецептур, кормових добавок, що забезпечує продукції Novacore високе реноме й попит. З пуском цього заводу  вітчизняна галузь тваринництва отримала повноцінні премікси, вироблені за європейськими технологіями. Додатково Edinstvo Group вийшла на ринок у якості експортера преміксів.

Високий рівень якості продукції забезпечується дотриманням на виробництві вимог усіх міжнародних стандартів –виробництво послідовно отримало сертифікації  ISO 9001 «Система менеджменту якості», ISO 14001 «Система екологічного менеджменту», OHSAS 18001 «Система менеджменту професійної безпеки та здоров’я», а за тим і FSSC  22000 (Food Safety System Certification) — схемою сертифікації систем менеджменту безпечності харчових продуктів, що  об’єднала вимоги стандартів ISO 22000 та ISO/TS 22002.

А  головне – «Європейського стандарту безпеки кормів» GMP+B1. Наявність цього стандарту є елементом комплексної Інтегрованої Системи Менеджменту.

Премікси готуються на основі вітчизняного білкового компоненту рослинного походження з додаванням вітамінів, мікроелементів, функціональних добавок від кращих виробників із США, Європи, Азії.

Понад 36 000 тонн на рік — така сьогодні виробнича потужність заводу Novacore, що дозволяє повністю задовольнити потреби як українських, так і зарубіжних виробників комбікормів в забезпеченні висококласними кормовими мінерально-вітамінними добавками (преміксами) для всіх видів сільськогосподарських тварин і птиці.

Під час екскурсії  журналістів вздовж усієї виробничої лінії підприємства, Наталія Гіпс, директор заводу Novacore, детально ознайомила гостей із кожним циклом виготовлення продукції.

Особлива увага була звернута  на виробничо-випробувальну лабораторію заводу, яка досліджує вітаміни та мікроелементи не тільки вхідної сировини та готової продукції, а й надає подібні послуги клієнтам, допомагаючи їм у виборі надійних постачальників сировини.

Орієнтуючись на запити та потреби клієнтів, основну частину преміксів виготовляють за індивідуальними рецептурами. Команда фахівців може оперативно скорегувати індивідуальний рецепт кормової добавки, враховуючи зміни бізнес-цілей, технологічних умов чи особливостей селекційного стада. Така тісна співпраця для багатьох із клієнтів заводу зробила Novacore і його команду менеджерів чимось на кшталт  власного підрозділу в ланцюзі виробництва своїх комбікормів. Продукція Novacore — премікси для бройлерів, курей-несучок, свиней та ВРХ відомі під торговою маркою PROVITAN®.

«На сьогодні ми є лідером ринку й найбільшим постачальником кормів і кормових рішень для усього тваринницького комплексу України. Нашими партнерами є діючі оператори ринку тваринництва, а сама бізнес- модель компанії  – не тільки виробництво кормів, преміксів, кормових добавок, а й ветеринарний та зоотехнічний консалтинг, постачання біобезпечних продуктів — аналогів на ринку немає, — зазначив Сергій Бакум, CEO Edinstvo Group. – Наразі ми активно присутні на ринках  країн ближнього зарубіжжя – Молдови, Грузії, країн Середньої Азії, з минулого року налагодили  постачання  до Центральної Африки. У планах — активно просуватись у бік країн Перської затоки. Наразі розробляємо нову стратегію розвитку з врахуванням ситуації й вимог ринку, усіх наших фінансових можливостей з тим, аби ще більш  посилити наші позиції. У світі найбільш розвинений експорт саме з подібних технологічних продуктів — висококонцентрованих преміксів та добавок, з власним «ноу-хау», що дозволяє нам гідно конкурувати з європейськими виробниками. Невдовзі компанія отримає 500 млн грн інвестицій від Diligent Capital Partners та FMO (Нідерландський банк розвитку), що безумовно буде новим етапом у нашому розвитку. Звісно, певні сподівання покладаємо на  відкриттям ринку землі – очікуємо, що це дасть поштовх для розвитку тваринництва у невеличких і середніх фермерських господарствах, котрі стануть споживачами нашої продукції теж».