Ще 9 суден з агропродукцією виходять з портів України, загалом вже близько 300 суден отримали дозвіл від Спільного координаційного центру (СКЦ) на рух за час роботи чорноморської зернової ініціативи, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на ООН.

“Станом на 14 вересня загальний тоннаж зерна та інших продуктів харчування, експортованих із трьох українських портів, складає 3 060 110 тонн. Загалом на цей час було дозволено рух 297 суден – 161, які прибувають в українські порти і 136 виходять з них”, – інформує текст повідомлення.

В ООН додали, що судно Astra Centaurus (55 тис. тонн пшениці) вирушає до Іспанії, Norah (30 тис. тонн ріпаку) – до Бельгії, Valerio (26 тис. тонн кукурудзи) – до Туреччини. Суховантаж Derg (9,6 тис. тонн соняшникової олії) попрямує до Нідерландів, і Maher (7,8 тис. тонн пшениці) – до Тунісу.

Крім цього, судно Octopus доставить до Румунії 6,5 тис. тонн кукурудзи, а Lara S – 5750 тонн соняшникової олії до Італії.

Суховантажі Eider S (50 тис. 855 тонн кукурудзи) і KAN 2 (11 тис. тонн кукурудзи та 2982 тонн ячменю) раніше перенесли вихід з українських портів і планують відплисти до Іспанії та Лівії якнайшвидше.

Нагадаємо, 22 липня ООН, Україна, Туреччина та Росія підписали в Стамбулі документи про зерновий коридор з трьох українських портів – Чорноморська, Одеси та Південного.

 

 

Пропонуємо:

Ще 4 кораблі з зерном вийшли з портів Великої Одеси

Суховантажі не вийшли зерновим коридором із портів

З наших портів вийшло ще 8 кораблів з агровантажем

ООН наполягає на необхідності продовження “Зернової угоди”

Ще три судна з продовольством вирушили з українських портів

В рамках «зернової ініціативи» з портів Одещини вийшло ще дев’ять суден

Обсяг зовнішніх постачань українського зерна дунайськими портами істотно збільшився