На позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила закон №0856 «Про сільськогосподарську кооперацію». Документ спрощує ведення господарської діяльності кооперативу, та полегшує процес бухгалтерії, інформує портал ВРУ.

Зокрема закон передбачає створення комплексної та зручної у користуванні законодавчої основи для сільськогосподарської кооперації, а також планується, що буде усунено існуючі на сьогодні колізії між різними законодавчими актами.

Закон пропонує відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, та надати членам, засновникам сільгоспкооперативу, можливість самостійно обирати види діяльності.

Документом спрощується ведення господарської діяльності кооперативу, полегшується ведення бухгалтерії через приведення її термінології до міжнародних норм, а неприбуткові кооперативи легко зможуть отримувати статус неприбутковості (з цим існували проблеми).

Відповідно до закону можна:

купувати с/г продукцію своїх членів, за вигідною ціною, встановленою ними самими, що раніше заборонялось;

формувати великі товарні партії та реалізовувати їх, в тому числі експортувати за кордон;

переробляти с/г продукцію, формуючи додаткову вартість та продавати готові товари;

виплачувати отриманий від реалізації продукції прибуток учасникам кооперативу пропорційно кількості зданої ними продукції;

залучати інвестиції від бізнесу, оскільки членами кооперативу тепер зможуть бути не лише фізичні, а і юридичні особи.