Українська селекційна компанія «Маїс», попри війну та зривання експортних постачань,   запускає нову селекційну станцію. Вона розташовується в місті Борщів Тернопільської області. Там створюватимуть нові гібриди української кукурудзи.

«Наші фахівці схрестили наявний матеріал для цієї станції, відібрали кращі зразки зі свого генетичного банку й, попри війну, почали цей проєкт. На підготовлене поле на Тернопільщині ми вже висіяли перші зразки селекційного розсадника, які прибули з нашого розсадника в Чилі», – розповідає генеральний директор компанії «Маїс» Микола Федько.

Цьогоріч станція запрацює не на повну потужність – не вийшло добудувати офіс і приміщення для відпочинку співпрацівників, як планувалося раніше. Також не вийшло завезти всю заплановану техніку.

«Сівалка та комбайн нині перебувають у Німеччині. Транспорт повністю проплачений, але стоїть питання ризиків. Тож чекаємо й ухвалюємо рішення, зважаючи на поточну ситуацію», – пояснюють у компанії «Маїс».

Для якісного старту планують використати всі наявні ресурси. Передусім, людські. Тому насамперед сформували штат станції: агрономи, помічники агрономів, селекціонери.

У компанії наголошують: відкриття селекційної станції має велике значення для всього українського агросектору.

«Ми – перша селекційна приватна компанія, яка самотужки розвиває селекційну програму по кукурудзі. Над цим у нас працюють десятки науковців у трьох регіонах України. У наших лабораторіях сотні тисяч зразків, рекомбінантів, для збереження яких ми забезпечуємо найкращі умови (від кліматичних до логістичних і документаційних). Ми – єдина українська компанія, яка має зареєстровані гібриди кукурудзи в ЄС, і тепер відкриваємо нову селекційну станцію в регіоні, більш наближеному до європейських кліматичних умов. Зважаючи на те, що це відбувається під час активних воєнних дій, для нас – це визначна подія», – зазначає Микола Федько.

«Насіння – це продукт, який завжди має додану вартість. Це – не сировина, це вже готовий товар з усіма вихідними: від упаковки, дозволів, сертифікацій до імені та адреси українського виробництва. Тож продовження роботи насіннєвих компаній за нинішніх умов напрочуд важливе. Це дає надію на відкриття нових ринків і зростання галузі, попри всі зовнішні умови», – додає виконавча директорка Насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко.

 

 

Пропонуємо:

В Україні стабілізуються закупівельні ціни на кукурудзу

Експортні ціни на фуражну кукурудзу продовжили зниження

USDA залишив оцінку урожаю української кукурудзи без змін, втім експорт знизиться