Україна призупинила постачання зерна з морських портів на зовнішні ринки, повідомив у Twitter міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Причина – вихід росіян з міжнародних домовленостей. Зараз російська сторона посилює оборону в регіоні після атаки повітряних та надводних безпілотників на базу Чорноморського флоту у Севастополі.

“Судно IKARIA ANGEL із 40 тисячами тонн пшениці мало сьогодні вийти з українського порту. Ця продукція була призначена для жителів Ефіопії, які перебувають на межі голоду. Але, через блокування “зернового коридору” росією експорт неможливий”, – інформує посадовець.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба відреагував на ситуацію: чиновник заявив, що росіяни знайшли надуманий привід для виходу із “зернової угоди”.

ЗСУ прокоментували заяви країни-агресорки про атаку безпілотників на Чорноморський флот у тимчасово окупованому Севастополі, натякнувши на “бойових комарів”, про які говорив на Раді безпеки ООН постпред РФ Василь Небензя.

У російському Мінсільгоспі вже заявили, що країна-агресор готова повністю замінити українське зерно на світовому ринку.

Нагадаємо, 22 липня російська сторона підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів «Одеса», «Південний» і «Чорноморськ». Угоду підписували також Україна, Туреччина і ООН як посередник.

 

 

Пропонуємо:

Обсяг експорту українського зерна помітно знизився

В МЗС Німеччини нагадують росіянам про зобов’язання

Кубраков назвав дату оновлення руху “зерновим коридором”

Financial Times: Росія торгує викраденим українським зерном

Мінінфраструктури назвало актуальні цифри обсягу експорту зерна морем

В одеському порту заблоковано корабель із багатотисячним вантажем зерна

В Угорщині почав працювати новий контейнерний термінал для зернової логістики з Україною