Війна, яку почала російська сторона, стала причиною багатьох жертв, збитків агросектора шкоди для довкілля. Нещодавно в Україні презентували інтерактивну мапу руйнувань агросектору. Так, аналітики вже оцінили, що прямі втрати вітчизняного АПК сукупно налічують понад $6 млрд, загальні втрати – понад $30 млрд.

Таку інформацію озвучив керівник напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) Сергій Кубах під час презентації.

«За різними оцінками, прямі втрати активів в сільському господарстві України складають більше $6 млрд, а загальні втрати — понад $30 млрд», – прямо заявив він.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський вказав, що окрім війни, на аграріїв впливають низькі ціни на зерно, складні погодні умови, невизначеність щодо завтрашнього дня.

«Одним з факторів, що ускладнює нам роботу, є обсяг прямих і непрямих руйнувань, які спричинила війна. Тому так важливо документально зафіксувати збитки сьогодні, щоб в подальшому сформувати вимоги до їх відшкодування і пізніше — відшкодовувати їх», – підкреслив голова відомства.

Автори проєкту наголошують, що зафіксовані факти військових руйнувань та зібрані документи можна згодом використовувати для відшкодування збитків через звернення до міжнародних інстанцій (спеціально створений трибунал, Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, Європейський суд з прав людини, інвестиційні арбітражі й ін.) та через застосування внутрішніх програм та процедур в Україні (до прикладу, звернення до суду).

На мапі зібрано інформацію про 213 пошкоджених об’єктів у 25 тергромадах, більшість з яких стосується пошкоджених земельних ділянок. Аграріїв, які вже постраждали від російської агресії, закликають долучатися до збору доказової бази про воєнні злочини проти агропідприємств.

 

 

Пропонуємо:

Окупанти викрадають українську сільгосптехніку

В Мінагро підрахували збитки від російської агресії: експорт

Експерти підрахували збитки у сільському господарстві від війни

ВАР розробила Алгоритм рекомендації щодо фіксації руйнувань

Агресор знищив українську птахофабрику, багатомільйонні збитки

У Conflict Observatory підрахували кількість знищених росіянами українських зерносховищ

В Україні відбито російські ракетні удари, втім енергооб’єкти пошкоджено, вірогідні подальші проблеми з водопостачанням