Обсяг експорту української кукурудзи до КНР поточного сезону скоротиться до 3 млн тонн проти 5 млн тонн у 2023/24 МР, упевнена головний аналітик ASAP Agri Катерина Мудріян.

Вона підкреслила, що відсутність китайського попиту наразі вже змушує українських трейдерів диверсифікувати свої експортні ринки та збільшувати постачання до інших країн Азії та Близького Сходу.

“Поточний попит на кукурудзу з боку Китаю залишається млявим, але трейдери очікують його потенційного відновлення після китайського Нового року. З огляду на скорочення внутрішніх запасів і потенційне зняття неофіційних обмежень на імпорт, Китай може повернутися на світовий ринок кукурудзи. І якщо це станеться, Бразилія виграє найбільше, особливо якщо торгова напруженість між США та Китаєм відновиться”, — пояснює аналітик.

За прогнозом ASAP Agri, експорт кукурудзи з Бразилії до Китаю в 2024/25 МР сягне 11 млн тонн порівняно з 10 млн тонн роком раніше. За оцінкою експертів, експорт кукурудзи з США до Китаю впаде до 2 млн тонн у 2024/25 MР порівняно з 3 млн тонн роком раніше.

Мудріян зазначила, що Китай є важливим ринком для американської кукурудзи, але не найбільшим. Втім будь-яке погіршення торговельних відносин між США та Китаєм вдарить по ринку сої в США сильніше, ніж по ринку кукурудзи. У такому випадку США більше зосередиться на Мексиці та інших великих азійських покупцях.

 

Пропонуємо:

Аналіз з неба: в Україні фіксують суттєві втрати врожаю

Жінкам-підприємицям пропонуються гранти

Приймаються заявки від органічних господарств України на отримання допомоги

Ухвалено рішення про цифровізацію послуг у сфері фітосанітарії