У 2020 році українські бджолярі отримали дотації на кожну бджолосім’ю та на закупівлю маток. У 2021 році програму продовжено, повідомляє apk.sm.gov.ua.

Втім, потрібно поквапитись, щоб отримати фінансову допомогу: документи приймають до 1 жовтня.

По 200 грн на кожну бджолосім’ю можуть отримати пасічники, які утримують в межах 10-300 сімей. У кого більш ніж 300 вуликів, можуть отримати 60 тис. грн.

«Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2021 року № 517 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107″ дещо змінено порядок використання державних коштів, виділених для підтримки бджільництва», — йдеться у тексті повідомлення.

Для отримання дотацій за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу сільської, селищної міської ради (органи місцевого самоврядування) потрібно мати наступні документи:

копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

копію рішення про державну реєстрацію потужності;

копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);

копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (фізичні особи);

копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма 24-сг (річна) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

 

 

Пропонуємо:

Законопроект о пчеловодстве скоро будет готов

Жорсткішають покарання за отруєння бджіл пестицидами

Як держава допоможе АПК у 2022 році: озвучено напрями

Бджолопакетів не вистачає, внутрішня потреба висока, а ми експортуємо

Появилась вакцина, которая защитит пчел от действия пестицидов

Держава компенсуватиме 25% вартості за більшу кількість сільгосптехніки