Польща лобіюватиме мито на українську агропродукцію в ЄС, яка зараз знаходиться у режимі спрощеної торгівлі, інформує www.tygodnik-rolniczy.

За словами заступника міністра сільського господарства Януша Ковальського, Польща подасть запит на введення мита на українську кукурудзу, минулоріч її обсяг у країні склав 1,4 млн.

Польське Міністерство сільського господарства розповсюдило дані, що з січня по жовтень 2022 року з України до Польщі відправлено 1,7 млн. тонн зернових, і 1,4 млн. тонн з цієї кількості – кукурудза. Минулоріч Польща експортувала за кордон 3 млн. тонн кукурудзи, а це вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Заступник міністра сільського господарства Януш Ковальський підкреслює, що імпорт зерна з України підлягає суворому контролю, що стосується технічного збіжжя. І що ж поганого у цій ситуації?

30 січня 2023 року на засіданні Ради міністрів сільського господарства ЄС обговорять пропозицію Польщі щодо відновлення мита на кукурудзу з України, інформує Ковальський. Представник агровідомства визнав, що вибудовується коаліція з Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії.

Віцеміністр Ковальський повідомив у Сеймі, що після 5 червня 2023 року, коли закінчиться термін безмитної та неквотованої торгівлі ЄС з Україною, Мінсільгосп Польщі спробує пролобіювати виключення окремої агропродукції зі спрощеної торгівлі з Україною.

“Перш за все, ми повинні захистити польську птицю, захистити польські яблука та польську сокопереробну промисловість”, – сказав Януш Ковальський.

У грудні 2022 року єврокомісар Януш Войцеховський повідомив, що імпорт зернових з України до країн ЄС у період за 24 березня до 8 грудня минулого року становив 10,187 млн. тонн. Рік тому було близько 4 млн. тонн. У 2022 році Україна найбільше експортувала зерно до Естонії 2,355 млн тонн (рік тому – 1,149 млн. тонн). За нею йде Польща – 2,152 млн. тонн (рік тому – 40 тис. тонн) та Румунія – 1,174 млн. тонн (рік тому – 0 тонн). Зростає і обсяг імпортованого в Україні ріпаку, за цей самий час ЄС ввіз 2,186 млн. тонн української сировини. Це значно більше, ніж рік тому, коли експортували 1,515 млн. тонн. Польща закупила 626 тис. тонн, а роком раніше то було 76 тис. тонн.

У номенклатурах насіння та олійних, 2022 року з України до Польщі потрапило 1,763 млн. тонн, а 2021 року – 629 тис. тонн.

 

 

Пропонуємо:

Україна-Польща: транзит зерна буде спрощено

На сході ЄС зерно з України, що збавляє ціну

Польща та ЄС мають намір допомогти Україні з заблокованою зерновою логістикою

У Польщі оприлюднили реальний обсяг експорту українського зерна через країну

Європейська Бізнес Асоціація ініціює створення експортного коридора через Польщу до Балтії

ВАР та представники українських відомств поспілкувалися з польськими колегами про агроекспорт та фінансування агросектору