30 січня у Брюсселі рада міністрів ЄС з питань сільського господарства та рибальства розглянула подальші шляхи з підтримки українського агросектору, заявив представник Шведського головування в ЄС, міністр із сільськогосподарських справ Петер Куллгрен.

“Є очевидна підтримка України в межах Європейського Союзу, ЄС продовжує бути солідарним із цією країною. Сьогодні ми розглянемо разом подальші можливості, як підтримати сільськогосподарський сектор України”, – заявив шведський урядовець.

Він зазначив, що головна тема зустрічі – актуальна ситуація на агроринку ЄС.

“Ця ситуація, схоже, дещо стабілізувалася протягом минулих місяців, але водночас високі ціни на енергію та високі закупівельні ціни, що стали наслідком російського вторгнення в Україну, все ще залишаються проблемою для сільськогосподарського сектору ЄС”, – вказав Куллгрен.

Представники відомств розглянуть також шляхи розвитку біоекономіки та шляхи виконання законодавства ЄС зі зменшення шкідливих викидів в агросекторі.

З початком бойових дій проти України ЄС став надавати Україні змістовну політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. З початком блокування українських чорноморських портів та відповідно, агроекспорту, ЄС організував коридори солідарності для вивезення українського збіжжя сухопутними шляхами та внутрішнім водним транспортом через єврокордони.

 

 

Пропонуємо:

Україна отримає генератори від ЄС

Німеччина допоможе українським виробникам органічної продукції

Британія-Україна: Борис Джонсон та Андрій Дикун обговорили створення фонду допомоги українським аграріям