Російська сторона відновила участь у «зерновій угоді», про що інформує місцеве відомство.

Військові агресивної північної сусідки визнали, що це відбулося завдяки участі ООН та за сприяння Туреччини. Мовляв, справа була у письмових гарантіях з боку України про невикористання гуманітарного коридору та українських портів для ведення бойових дій проти російської сторони. Гарантії названо «достатніми» для відновлення реалізації угоди – «Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продовольства з портів України».

Постійний представник ООН у Спільному координаційному центрі у Стамбулі Амір Абдулла привітав повернення Москви до участі у “зерновій ініціативі”, про що зазначив у власному Twitter.

“Я вітаю повернення РФ до реалізації чорноморської зернової ініціативи щодо сприяння експорту продовольства та добрив з України”, – вказано у твіті.

Абдулла висловив подяку Туреччині за сприяння та заявив, що очікує на поновлення роботи з усіма сторонами угоди.

Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що зернова ініціативе буде продовжуватись, а російський шантаж виявився безрезультатним.

«Сьогодні в нас є вагомий дипломатичний результат для нашої держави й усього світу – експортна зернова ініціатива продовжить працювати. Російський шантаж ні до чого не призвів», – заявив гарант.

29 жовтня в міністерстві закордонних справ РФ заявили, що російська сторона припиняє участь у реалізації угод щодо вивезення зерна з портів України. Наголошувалося, що це пов’язано з ударом 29 жовтня українських збройних сил по кораблям та інфраструктурі Чорноморського флоту на військово-морській базі у Севастополі.

 

 

Пропонуємо:

Кубраков назвав дату оновлення руху “зерновим коридором”

Зеленський озвучив плани щодо ініціативи Grain from Ukraine

ООН повідомляє про безумовну згоду РБ щодо транзиту нашого зерна

В ООН звернули увагу на російські перепони щодо українського експорту

В ООН підрахували, наскільки зменшився експорт зерновим коридором

Росія відхрестилася від забезпечення спокійного руху сухогрузів зерновим коридором

ООН, Туреччина та Україна попередили росіян про рух кораблів «зерновим коридором»