Народний депутат з групи “Партія “За майбутнє” та секретар аграрного комітету Верховної Ради Іван Чайківський з посиланням на оцінку Міністерства інфраструктури зазначив у своєму телеграм-каналі, що кожного місяця розблоковані порти зможуть експортувати 3 млн. тонн агропродукції.

Також він навів дані головного економічного відомства країни, за якими деблокада портів має приносити Україні $1 млрд. валютної виручки щомісяця.

За оперативною інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, жнива вже проведено на площі 2,1 млн. га в різних регіонах, обмолочено майже 20% площ ранніх зернових та зернобобових.

Площа посіву ранніх зернових у цьому році скоротилась на 0,75 млн. га та зараз фактично складає 8,38 млн. га замість очікуваних 9,14 млн. га, про що йдеться у спільному дослідженні групи вітчизняних та міжнародних експертів. В ході дослідження втрат площ та очікуваної врожайності ранніх зернових використовувалися знімки супутників Sentinel-2 і Planet, скорочення пов’язане здебільшого з економічними наслідками війни.

 

 

Пропонуємо:

Порти відкрито: актуальний обсяг експорту зерна

Щоб розмінувати українські порти потрібно 10 днів

Судна з українським зерном страхуватимуть синдикати Lloyd’s

Туреччина повідомляє про вихід нових суден з українських портів

Зеленський поспілкувався з бразильським колегою про експорт зерна

Німецька міністерка закликала ЄС до тісної координації з експорту українського зерна

Чайківський аргументував, чому законопроєкт про приватизацію держмайна не на часі (ВІДЕО)