На розмінування портів країни потрібно 10 днів та дипломатичне гуманітарне рішення, оскільки тільки військовим чином питання вирішити неможливо, заявив співвласник найбільшого портового оператора України ТІС Андрій Ставніцер в інтерв’ю LB live.

«Сьогодні техніка зробила дуже великий крок у цьому питанні. Існує два види дронів, які роблять це. Є повітряний дрон, який схожий на гелікоптер. Він літає над зазначеною територією та сканує на предмет присутності плавучих та відірваних мін. Також є морські дрони, які плавають і виявляють міни на глибині», — вказав він.

Ставніцер підкреслив, що торгове судноплавство — це не військовий флот, тому потрібно досягти домовленостей, що можливо робити лише через ООН та гуманітарний коридор за потреби охорони військових судів.

«Українські порти заблоковані, і в Україні замкнено 22-23 млн. тонн зерна торішнього врожаю, в грошах — це $12-15 млрд, недоотриманих нашими аграріями. Україна не пристосована для довгострокового зберігання зерна, ми не маємо для цього технологій. Я впевнений, що скоро ми показуватимемо послам та представникам ООН, як гниють мільйони тонн зерна, якими Україна могла б годувати людей по всьому світу», – резюмував експерт.

 

 

Пропонуємо:

Призначено тимчасового главу АМПУ

З’явився коридор для вивезення агропродукції

В обмін на перегляд санкцій порти можуть деблокувати

НАТО не має наміру деблокувати наші порти силовим методом

Українське зерно можуть транспортувати британськими літаками

На розмінування земель сільськогосподарського призначення потрібні мільярди євро

Шмигаль сподівається на міжнародну дипломатію у справі розблокування портів

Розблокування портів країни: скільки можна буде експортувати та якою буде виручка