Впродовж 5-10 років після запуску ринку землі, її вартість ще може зрости у 2-5 разів, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна.

Зокрема посадовець зазначив, що такий прогноз ґрунтується на прикладі впровадження ринку землі серед країн-сусідів. На переконання прем’єра, землю продавати — добре, адже це капіталізує нашу державу і землю українців, якою вони володіють.

«Українці отримають право, а не обов’язок продавати свою землю. А право дає можливість приймати рішення. Подорожчала земля — продай її дорого за ринковою ціною без корупційного податку, який накладали чиновники, коли не було ринку землі», — зазначив глава уряду.

Також Шмигаль додав, що в Україні з 1 липня «зобов’язані відкрити ринок і вчитися жити в ньому» та висловив сподівання, що земельна реформа «збагатить державу, економіку і наших людей». Тож будемо сподіватися, що мова йшла про всіх, а не лише окремі привілеї.

На сьогодні аналітики оцінюють вартість одного гектара землі в Україні в 30 тисяч гривень. Втім, в більш цивілізованих країнах ціна сягає від $5-10 тис. за га (Болгарія, Румунія, Польща, Канада) до $70 тис/га (Швейцарія).

 

 

Пропонуємо:

Шмигаль прогнозує значне збільшення вартості землі

Розглядається можливість продажу землі через інтернет

Шмигаль заявив про спрощення доступу до інформації Держземкадастру та фінзвітності