В Україні працюють три біометанові заводи станом на січень 2025 року. Невдовзі очікується старт ще чотирьох, зазначив голова правління ГС “Біоенергетична асоціація України” Георгій Гелетуха.

Про це повідомляє Укрінформ.

“З вересня 2024 року перша компанія почала виробляти біометан, у листопаді — друга. І приблизно тиждень тому третя компанія почала виробляти біометан. Тобто, на зараз у нас три виробники”, — заявив Гелетуха.

Потужність перших двох біометанових заводів оцінюється в 3 млн куб. м газу на рік, третій може виробляти 11 млн куб. м. Виробники спілкуються з потенційними покупцями, скоро стартує експорт, повідомив Гелетуха.

Усього на рік виробництво може сягати 17 млн куб. м за умови роботи всіх трьох підприємств.

“Якщо буде як мінімум сім компаній, то від них буде 111 млн кубометрів біометану на рік”, — резюмував Гелетуха.

 

 

Пропонуємо:

МХП зосередиться на виробництві біогазу та біометану

Завершено сезон виробництва цукру: топ підприємств, обсяги

Понад 16 000 000 грн на допомогу лікарням у регіонах від Credit Agricole

Продовжено прийом заявок на грантову програму від ФАО та ЄС