Україна в 2023 році досягнула найвищої врожайності з гектару за всю свою історію, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
“Українські фермери показали усьому світу, наскільки вони тверді, професійні, витривалі і цілеспрямовані люди. І навіть в такий важкий рік отримали з одного гектару рекордну врожайність за всю історію України. Погода, звичайно, допомогла, але без героїчної роботи аграріїв ми б не отримали таких результатів”, – заявив посадовець.
Він вказав, що навіть попри складнощі та війну більшість аграріїв планують продовжувати свою справу. Заступник міністра агрополітики Маркіян Дмитрасевич наголосив, що допомога міжнародних партнерів протягом вторгнення допомагає підтримати роботу агросектору. Та запевнив, що програми підтримки фермерів, такі як доступне кредитування під 5-7-9% та грантова програма на розвиток садівництва, тепличного господарства та переробки функціонуватимуть і наступного року.
Втім на внутрішньому та світовому ринках для українських аграріїв ситуація стала не дуже сприятливою, багато хто припинив діяльність. Гендиректор Української аграрної конфедерації Павло Коваль заявив, що до кінця зернового року ще 10-20% підприємств можуть закритись.
Пропонуємо:
Мінекономіки звітує про роботу з розмінування сільгоспугідь
Польща вимагає від Європи заборонити українську агропродукцію на 20 років
В 2023 році Україна суттєво збільшила виробництво азотних добрив
Польські перевізники разом з місцевими фермерами блокуватимуть Дорогуськ
USAID збільшує грантову допомогу українським підприємцям
ЄС вимагає радикальних змін в українському сільському господарстві
