За час функціонування українського морського коридору транспортовано 106 млн тонн вантажів, із яких 70 млн тонн зерна, інформує пресслужба Міністерства розвитку громад і територій.

“Це 4 тис. суден, що доставили нашу агропродукцію до країн Африки, Азії та Європи”, — наголосив віцепремʼєр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Відомство проінформувало про ракетний удар 1 березня, здійснений росіянами по портовій інфраструктурі в Одесі: постраждали двоє цивільних працівників порту.

За даними Української зернової асоціації (УЗА), ставки фрахту зросли попри відсутність значного збільшення кількості заявок на перевезення зерна з України та обмежену активність із фіксування флоту. Фрахтовий відділ Atria Brokers оцінює поточні ставки для перевезення панамакс-партії кукурудзи з українських глибоководних портів до Південного Китаю на рівні 33-34 USD/т (+2 USD/т за тиждень). У сегменті Handysize, фрахтові ставки на перевезення кукурудзи з українських глибоководних портів до східного узбережжя Італії зросли на 1 USD/т до 16-17 USD/т. У сегменті костерів Atria Brokers оцінює ставки на перевезення 6 000 тонн кукурудзи з українських дунайських портів до східного узбережжя Італії становлять 28-30 USD/т (+2 USD/т). Фрахт для спотових відправок 1 000–3 000 тонн кукурудзи з Ізмаїла або Рені до Констанци баржею оцінюють у 8–9 EUR/т.

 

 

Пропонуємо:

ФАО та Мінагро розпочинають реєстрацію на отримання модульних зерносховищ

Німеччина купує найбільше української овочевої консервації

Для адаптації до зеленого вектору ЄС Україні потрібно 10 років

Вірогідно: ЄС не подовжить преференції для агропродукції з України