В Іспанії продовжується страйк водіїв вантажівок на тлі невдоволення високими цінами на пальне.

Страйк розпочався 15 березня поточного року як незначна демонстрація невеликої транспортної асоціації, але переріс у масштабний протест.

«Ми припинили працювати, тому що не можемо продовжувати втрачати гроші. Тепер спостерігаємо нестачу постачаннь; фабрики та великі компанії змушені закриватися, тому що у них закінчилися запаси. Тепер можна побачити наслідки цього страйку», — сказав президент Платформи захисту транспортного сектора Мануель Ернандес.

Протест викликаний зростаючим соціальним невдоволенням в Іспанії, оскільки мешканці страждають від наслідків інфляції, пов’язаної з різким ростом цін на енергоносії.

Страйк у транспортному секторі порушив ланцюжок поставок, і в супермаркетах вже бракує деяких свіжих продуктів.

Війна Росії в Україні ще більше збільшила вартість нафти та природного газу в Європі, викликала рекордну інфляцію, злетіла вартість палива.і

Вйна посилила загальноєвропейську кризу енергопостачання, яка на кілька місяців призвела до збільшення витрат для домашніх господарств та підприємств.

Інфляція в Іспанії нині становить 7,6%.

Фермери та власники худоби страждають від наслідків страйку.

«Це проблема, яка зараз зачіпає все суспільство та сектори, але для нас, фермерів та власників худоби, це те, від чого ми страждаємо вже кілька місяців. Із настанням війни в Україні ситуація ще більше погіршилася. Деякі фермери ледве виживають, особливо власники худоби. Ціни на корми злетіли до небес, ціни на енергію, необхідну для їхнього бізнесу, різко зросли, ціни на пальне також виросли, виробництво стало дорожчим», — заявив генеральний секретар Спілки дрібних фермерів Хесус Анчуело.

Іспанський уряд заявляє, що планує запровадити заходи проти високих цін на енергію та паливо наприкінці цього місяця, що було зроблено іншими урядами по всій Європі, оскільки вартість енергоносіїв підживлює зростання споживчих цін.

Заворушення виникли після того, як прем’єр-міністри Іспанії, Португалії, Італії та Греції зустрілися минулої п’ятниці, щоб закликати до термінового реагування всього Європейського союзу на енергетичну кризу.

Уряд Іспанії заявив, що хоче відкласти додаткові заходи щодо цін на енергоносії, поки не побачить, на що погодиться Європа.

 

*за інформацією з відкритих джерел

 

 

Пропонуємо:

Після страйку – до портів

В Україні запровадили контроль цін на соціально значущі товари

У Харківській області постраждалі українці отримали важливі продуктові набори з Тернопільщини

Координаційний штаб підтримки оборони України: скільки продуктів зібрали для військових та мирних жителів