Міжнародна фінансова корпорація, установа Світового банку, та Міністерство агрополітики України підписали меморандум про розвиток іригації в Україні. Досягнуто домовленості про співпрацю з реформ та залучення приватних інвесторів до вказаного напряму, та про створення оператора іригаційної інфраструктури в Україні.

У Світовому банку констатують, що за роки недоінвестування та деградації системи водопостачання, українська іригаційна інфраструктура працює лише на 25% своїх можливостей. У пресрелізі йдеться, що зрошення мільйона гектарів земель на півдні України потребуватиме мільярдних інвестицій.

Минулого місяця міністр агрополітики Роман Лещенко в інтерв’ю «Голосу Америки» раніше вказав, що відновлення зрошувальної інфраструктури дозволить, серед іншого, раціональніше використовувати воду, яка більше не постачається до Криму.

Голова аграрного відомства зазначив, що споруди та дамби, які забезпечували водні ресурси в каналах наявні. Втім, водні ресурси випаровуються під дією температур. А можна ці водні ресурси раціонально використовувати завдяки іригаційній реформі. Та відновити землі, які відійшли від зрошення. Нагадав Лещенко і про вплив клімату, і про Україну з Молдовою, які вже «в ризикованій зоні зміни клімату і мають найшвидше збільшення температурного режиму», та про те, що актуалізується важливість питання зрошення.

 

 

Пропонуємо:

Минагро займется орошением

Стало известно, какие средства необходимы на стратегию орошения

Міністерство аграрної політики України просить дешеву електрику для меліорації

ЕБРР, Всемирный банк и Международная финансовая корпорация готовы заняться орошением украинских земель