«Гібриди генетики сучасного покоління приблизно на 30% ефективніші в засвоєнні азоту, у порівнянні з гібридами, які були найбільш популярними буквально кілька років тому», — говорить Саймон Крьогер (Simon Kroeger), продуктменеджер DSV.

У власних випробуваннях DSV було виявлено, що нові гібриди мають приблизно на 20% вищий коефіцієнт ефективності використання азоту, ніж популярні сорти 15-20 років тому. Випробування показують, що здатності гібридів краще засвоювати азот сприяє певна низка факторів і це не пов’язано лише з якимось одним конкретним геном.

Такі гібриди, як правило, характеризуються потужними кореневими системами, які дозволяють рослинам більш ефективно засвоювати азот. Важливим також є здатність рослини справлятися з абіотичними стресами, такими як посуха та вбудовані стійкості гібридів до широкого спектра захворювань. Відіграє роль і наявність гену стійкості до TuYV.

Використовуючи ті самі рівні внесених азотних добрив, сучасні гібриди озимого ріпаку такі як, наприклад, СМАРАГД, ТЕМПТЕЙШН, ДОМІНАТОР, ЛЮДГЕР, ДАЙНЕМІК з сильним пакетом стійкостей до основних хвороб, дають прибавку врожаю приблизно на 10% більше, у порівнянні з гібридами попередньої генерації.

Детальні наукові випробування в Німеччині також показали, що сучасні гібриди потребують до 28% менше азоту для виробництва однієї тони ріпакової олії.

«Незважаючи на всі поточні коментарі та зауваження, ефективність засвоєння азотних добрив, очевидно, не є основним обмежуючим фактором у виробництві ріпаку в даний час. Набагато важливішими факторами є загальний стан ґрунтів, їх структура та наявність опадів», — підсумовує Саймон Крьогер.

 

ТОВ «ДСВ-Україна» є дочірньою структурою Deutsche Saatveredelung AG (DSV), що базується у м. Ліппштадт, Німеччина. Історія DSV бере свій початок з 1923 року як компанії, що виробляла насіння кормових культур для фермерів, що її заснували. На даний момент DSV є одним зі світових лідерів у селекції ріпаку, зернових культур, а також кормових та газонних трав. Компанія представлена своїми дочірніми та партнерськими структурами на всіх основних європейських і трансатлантичних ринках насіння.