Держава має сфокусуватися на збільшенні експорту переробної продукції в складних умовах сьогодення з обмеженими логістичними можливостями.

Про це висловилась міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема вона вказала, що експорт для України є киснем, що формує валютну виручку та збільшує доходи держави, а це своєю чергою впливає і на фінансування ВСУ.

“На сьогодні основними експортними позиціями залишаються зернові культури, руда і олія, які ми й надалі експортуватимемо. Разом з тим, для розширення нашого експортного потенціалу, ми застосовуємо додаткові інструменти. Програма “5-7-9″, яка також спрямована на аграріїв – дає можливість брати кредити до 1 млн грн під державні гарантії. Також діє програма доступного фінансування через страхування кредитів Експортно-кредитним агентством. Важливо, що програма ЕКА спрямована на несировинний експорт”, – заявила Свириденко.

Банки надали сукупно 221 млн грн кредитних коштів за вказаною програмою, з червня профінансовано 29 експортерів, вони отримали 36 кредитів і це сприяло здійсненню понад 3 млрд грн нового, несировинного експорту.

Посадовиця вказала також, що Уряд робить все для того, щоб зацікавити потенційних інвесторів брати участь у відновленні та розбудові України. Вона запросила до участі іноземних інвесторів, зокрема через спецплатформу Advantage Ukraine. Пропонується обирати такі напрями, як сільське господарство, ІТ-технології, Military-tech тощо.

“Зацікавленість інвестора необхідно перетворити у конкретні проекти, які ми будемо супроводжувати, включаючи проекти, що стосуються ранньої реконструкції. Ми шукаємо можливості для страхування таких інвестицій. До прикладу агентство MIGA, яке є частиною Світового Банку, вже погодилося страхувати воєнні ризики для українських і міжнародних компаній, які сьогодні будуть вкладати кошти в Україну”, – резюмувала Свириденко.

 

 

Пропонуємо:

В ООН підрахували, наскільки зменшився експорт зерновим коридором

У Польщі оприлюднили реальний обсяг експорту українського зерна через країну

Жовтень виявився непоганим: обсяг експорту нашої молокопродукції значно вищий за довоєнний