Галові натюрморти легко впізнати — це власний стиль, добро, мудрість, культура та світогляд, що проростає прямо з його світлин. Мабуть, саме так і запилюються ідеї.

Василь Стрижко, відомий також як Гал на сайті photographers.ua — дуже талановита особистість, профі, та ще і без зіркової хвороби. Це довелося відчути просто у спілкуванні:  постійне самовдосконалення, з такою людиною легко навчатись нового, і цей процес довготривалий, крок за кроком, все життя.

Майже рік тому, у листопаді відбувся захід у Домі кіно, відкриття ХХI фотовиставки газети «День» — «ВЕЛИЧ ПРОСТОТИ». Там було відібрано 200 робіт з понад, ніж 2500 фотознімків 150-ти фотографів з усієї країни. Брали участь в експозиції й діти до 18 років, у тому числі учні Василя Стрижко, які стали призерами в окремих номінаціях. Тут були журналісти, політики, бізнесмени. Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко вручала нагороди переможцям, а ведучим церемонії виступив художній керівник майстерні «Сузір’я», голова Київського відділення Національної спілки театральних діячів України Олексій Кужельний. І звичайно ж, сюди прийшли фотографи. На жаль, тоді не довелося зустрітися.

Спілкувалися тільки на професійному сайті: (з повагою) сперечалися, шукали новий погляд, раділи, коли щось виходило добре. Нещодавно довелось дізнатися, що 1 вересня колега пішов з цього світу: коронавірусна пневмонія. Справжній український фотограф, багатий сенсами та думками пішов в інші світи, віримо, що у кращі. Будуть нові виміри, нові виклики, можливо, навіть інші форми творчості. Втім, тут без майстра точно буде сумно. І його ще довго згадуватимуть добрим словом, або молитвою.

Зазвичай блог — це така легка публіцистика. Але ж він може бути й філософським. І добре, коли хтось або щось спонукає замислитися про вічне; тема швидкоплинності часу та крихкості матеріального ще надовго буде актуальною. Проте сліди залишаються. Бачите, які добрі світлини у пана Гала?

 

автор: Свят Філатов

 

 

Пропонуємо:

С высоты птичьего полета

Украинское мороженое оценили в Африке (ФОТО)

Новий рекорд: створено найбільше зображення вишиванки на тлі поля

Украинская художница создает удивительные работы из продуктов (ФОТО)

Американский фотограф повторил полотна Джузеппе Арчимбольдо (ФОТО)