Композиція ландшафтних дизайнерів з Бучі вперше представить незламність українського духу на всесвітньовідомому фестивалі шоу-садів Hampton Court Flower Festival, що проходитиме з 4 по 9 липня в Лондоні, а також допоможе зібрати кошти на відновлення парків України.

Український сад «Те, що не горить» авторства Вікторії Манойло, професійного ландшафтного дизайнера з-під Бучі, та відомої голландської дизайнерки американського походження Керрі Престон – це відповідь на заперечення української ідентичності, яку представляє військове вторгнення росії.

Коли росія розпочала війну в Україні, Вікторія та Олексій Манойло були за межами своєї країни на професійній виставці ландшафтних дизайнерів у Мілані. Після того, як стало зрозуміло, що Буча та село неподалік, де розташований їхній будинок, окуповані, вони знайшли притулок у Німеччині. Шукаючи підтримки, спланували поїздку до своєї подруги та колеги – відомого ландшафтного дизайнера Керрі Престон, яка мешкає всього за годину їзди, – в Нідерландах. Саме під час цього візиту, відчуваючи відірваність від своєї рідної землі, народилася ідея створення Саду.

На початку травня ця мрія стала несподіваною можливістю, коли з’явилося місце на всесвітньовідомому фестивалі шоу-садів Hampton Court Flower Festival, який проходитиме з 4 по 9 липня в Лондоні. Проте щоб український сад був представлений на виставці, його потрібно було розвивати з блискавичною швидкістю, тому Вікторія, Олексій і Керрі співпрацювали з європейськими колегами – Енорою Ельмозніно й Тесс Крюс, які додали команді графічні й технічні знання. Після місяця зусиль усіх п’яти учасників 25 травня вони дізналися, що їхній сад був офіційно прийнятий до шоу.

Сад – це квінтесенція українського землеробського ландшафту та його народної культури. У дизайн саду вплетений символ рушника – вишитого полотна, яке використовується протягом усього життя у важливих обрядах; на українських весіллях, наприклад, подружжя наступають на вишивану тканину, перш як прийняти обітницю. У цьому саду рушники, як нова шкіра, прикрашають силует згорілої хати, що стоїть на полі ячменю, помережаному з польовими квітами. Усередині руїни будинку – тризуб як символ, що простежується в історії України, та означає опір і відродження.

Вікторія, Олексій і Керрі також сподіваються, що цей сад допоможе зібрати кошти на відбудову українських парків, садів і природних територій. Для досягнення цієї мети команда співпрацює з Гільдією ландшафтних архітекторів України, щоб створити проєкт «Жовте та блакитне дає зелений». Першим кроком цієї групи буде визначення як коротко-, так і довготермінових пріоритетів як для надання допомоги в нагальних потребах і проєктах, так і для розробки довготермінових перспектив розвитку, таких як перебудова в екологічний і сталий спосіб.

Для збирання коштів Вікторія, Олексій і Керрі використовують онлайн-платформу indiegogo, яка дає змогу швидко та зручно приймати пожертви й в Україні, й за кордоном.

Гроші, зібрані під час краудфандингу, будуть використані для фінансування саду в Хемптон-Корт і на відновлення зелених насаджень в Україні. Для проєкту «Жовте та блакитне дає зелений» створюється вебсайт, на якому команда інформуватиме донорів про плани та майбутні проекти. Автори саду закликають усіх небайдужих людей зробити пожертви.

 

 

Пропонуємо:

В Україні стартувала благодійна ініціатива BORSCH

Мінагро направило гроші на садівництво, є підписи на наказах

Вчасна допомога: громадам передали продукти та медикаменти

Голова аграрного відомства розповів про гранти на садівництво, ягідництво та виноградарство

Раз на 10 років: в Алмере відбудеться міжнародна виставка садівництва World Floriade Expo 2022