Мінагро нагадало про гранти тепличним господарствам. Мова про застосування постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» для створення або розвитку тепличного господарства та наказу Мінагрополітики від 06.07.2022 №428 «Про затвердження типового проекту модульної теплиці».

Нещодавно відбувся відповідний вебінар, організатором якого виступили профільний департамент Мінагрополітики у партнерстві з Всеукраїнською асоціацією громад із залученням зацікавлених сторін.

«Ми зараз працюємо в умовах обмежених ресурсів, але робимо все для досягнення декількох цілей: створення робочих місць в аграрному секторі та в сільській місцевості, розвитку нашої економіки та релокації бізнесів із тимчасово окупованих територій. Звісно, працюємо над створенням доданої вартості та над імпортозаміщенням, над нарощенням експорту вітчизняної продукції. Зараз, як ніколи, ми маємо безперешкодний доступ до світових ринків, маємо фінансування від держави, маємо знання наших підприємців та фермерів — усе це утворює один успішний пазл та обов’язково дасть синергетичний ефект», — заявив в ході вебінару перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Учасникам повідомили про умови та механізм надання гранту:

Гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею 2 гектари (від 1,6 до 2,4 га) відповідно до типового проекту. Кількістю створених робочих місць має бути не менше 40.

Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у такому співвідношенні для першої 1000 заявок: не більше 70 % (але не більше 7 млн грн) вартості проекту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, не менше 30 % — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних). Для всіх наступних заявок за рахунок грантів — не більше 50 % (але не більше 5 млн грн) вартості проекту будівництва модульної теплиці, за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних) — не менше 50 %.

Гранти надаються лише одному отримувачу з урахуванням пов’язаних із ним осіб.

Реалізацію проекту будівництва модульної теплиці отримувач має здійснювати на землях, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлювальними документами на строк не менше семи років.

Учасників поінформували про вимоги до типового проекту модульної теплиці та дали відповіді на поставлені запитання.

 

 

 

Пропонуємо:

Тепличні комплекси не працюватимуть до весни

Унікальна можливість: малий агробізнес може отримати гранти на доробку зерна

Голова аграрного відомства розповів про гранти на садівництво, ягідництво та виноградарство

Представники тепличної, молочної та птахівницької галузей можуть зупинити виробництва

Голова Союзу українського селянства Іван Томич: мова не про ціни, мова про втрату тепличної галузі