Із 10 по 25 жовтня тривав тур Kozak System “Співай заради перемоги”, організований у співпраці з благодійним фондом “МХП – Громаді”. Тур став частиною народних вуличних концертів, які з третього місяця повномасштабної війни грають “козаки” в українських містах і за кордоном. Акції музиканти завжди влаштовують на відкритому просторі: без квитків, сцен та інших бар’єрів між глядачами.

Людям подобається співати разом з нами, розказувати свої історії. Ми після концерту, зазвичай, десь ще 1–1,5 год фотографуємося, записуємо відео. Часто це – звернення до тих, чиї батьки, сини чи друзі зараз воюють. Це дуже щемкі відео. Подібні концерти важливі ще й тим, що люди відчувають себе на них єдиною родиною, – розповідає про концерти соліст гурту Іван Леньо.

“Українці в невеликих населених пунктах через військові дії часто не мають змоги потрапити на концерти, які роблять Kozak System у великих містах. Тому ми запросили музикантів до менших громад. Адже нині подібні акції – не про розваги, а про об’єднання та спілкування, якого зараз багатьом бракує. Ми раді стати частиною народного туру Kozak System й долучитися до важливої боротьби на культурному фронті. Раді, що один з наших флагманських проєктів “Співай заради перемоги” допомагає українцям в їх самоідентифікації і мотивує через пісні пізнавати свою історію та себе”, – додає Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду “МХП – Громаді”.

Під час концертів Іван Леньо розповідає про власний досвід переживання повномасштабної війни, службу в Патрульній поліції, творчість під час війни та втрати. Так, під час російського вторгнення на фронті загинув Гліб Бабич, побратим гурту й автор пісень “Подай зброю”, “Досить сумних пісень”, “Мольфар”, “Не покинь” тощо. На кожному концерті гурт вшановує хвилиною пам’яті друга й поета, а опісля виконує кілька його пісень.

Також Іван Леньо спілкується з глядачами. Щоразу просить заспівати когось із відвідувачів відому пісню “Не моя”. Розповідає про перебіг війни з перших вуст.

“Я продовжую служити в Патрульній поліції. Спецпідрозділ, до якого належу, зараз на передовій під Бахмутом. Ми часто до них їздимо, маємо можливість бачити війну власними очима. Тому мої меседжі, які я озвучую під час концертів, правдиві. Кажу, що не потрібно очікувати закінчення війни в один день. Краще стати учасником війни. Не обов’язково з автоматом. Можна бути учасником на різних фронтах. Просто тоді ви житимете звичним життям, лише до нього додасться ще якийсь сегмент, який ви робите для перемоги. Та правда, яку ми говоримо, людям до вподоби. Це спрацьовує для багатьох як терапія”, – додає Іван Леньо.

Як приклад терапії та єднання – звернення 12-річної дівчинки з с. Вендичани на Вінниччині. Відео за кілька днів набрало понад 3 млн переглядів у соцмережах. У дівчинки тато служить на передовій і вона щодня хвилюється, чи повернеться він із війни.

“Вона дуже щемко звернулася до окупантів і до путіна особисто, наскільки огидні вони, їх дії, наскільки вони псують наше життя. Бо якщо 12-річна дівчинка щодня плаче й переживає за батька, то можна собі уявити рівень цього переживання. Не лише на особистісному, а й загальнонаціональному”, – додають музиканти.

У межах туру “Співай заради перемоги” Kozak System виступили в Ромнах, Ладижині, Катеринополі, Вендичанах, Теофіполі, Білому Камені, Колках, Миронівці, Мирному, Каневі. Далі планують відвідати Умань, Одесу, Білу Церкву та міста Львівської області, в яких продовжать спілкуватися, підтримувати й мотивувати українців.

 

 

Пропонуємо:

Дитячий агроТОП: добірка пісень (ВІДЕО)

Пропонуємо: українські пісні про хліб (ВІДЕО)

МХП почали зростати на Лондонській фондовій біржі

8,2 млн грн на 102 соціальні проєкти в громадах: фонд «МХП – Громаді» оголосив переможців