Як відбувалося вивезення зерна із захоплених українських територій простежив The Wall Street Journal. Так, інформація, що основним хабом став Севастополь (662 тисячі тонн у квітні-вересні), підтвердилася. На локації значно збільшилося відвантаження зернових порівняно з минулим роком.

Механіка “відмиву” походження: зерно потрапляє на дрібні судна, потім перевантажується в море, де вже на великих зерновозах потрапляє на Близький Схід. Дані транспондерів та супутникові знімки були зібрані виданням, накопичився чималий кейс за участю невеликого російського суховантажного судна “М. Андрєєв”, перевантажувального судна Petra II та великого зерновоза Emmakris II.

Перевантаження зі змішанням з ячменем російського походження відбулося в Керченській протоці, після чого Emmakris II виставив пункт призначення порт в Іраку, втім було розвантаження десь ще.

І Petra II, і Emmakris II через дві дубайські компанії логічно пов’язали з найбільшим російським зернотрейдером – ТД “Ріф” Петра Ходикіна. “Риф” не перебуває під санкціями.

 

 

Пропонуємо:

Кабмін розірвав чергову торгову угоду з російською стороною

Financial Times: Росія торгує викраденим українським зерном

NASA Harvest оголосив, скільки вивезли з України зерна росіяни

В Associated Press підрахували, скільки росіяни викрали українського зерна під час війни