Неурядова організація Conflict Observatory на основі інформації з власних джерел та супутникових знімків підрахувала, що від початку російського вторгнення Україна втратила кожне шосте зерносховище.

Про це можна прочитати на сайті організації за результатами останнього дослідження.

«Приблизно кожне шосте українське сховище зернових (або 15,73% від загальної кількості) – силоси, елеватори, бункери для зерна та склади для зберігання зерна й насіння, таких як пшениця, ячмінь та соняшник, були знищені, пошкоджені росією й підпорядкованими їй силами або потрапили під їхній контроль від початку вторгнення 24 лютого»,- йдеться в тексті.

Експерти вивчили супутникові знімки 344 об’єктів в Україні. Встановлено, що приблизно 75 із них мають видимі пошкодження.

За міжнародним правом, навмисне й невибіркове знищення інфраструктури, де зберігаються врожаї, можна вважати воєнним злочином, а також злочином проти людяності. Про це нагадала організація

Держдепартамент США вже виступив у четвер із закликом продовжити вивчення ситуації у цій сфері за допомогою доступних механізмів.

«Сполучені Штати продовжать тверду підтримку України, яка захищає свою свободу заради власного народу та людей в усьому світі, що покладаються на врожай українських сільськогосподарських угідь. Наша підтримка України залишається непохитною», – підкреслили в відомстві США.

 

 

Пропонуємо:

Мінагро рахує збитки та втрати України від війни

Презентовано інтерактивну мапу руйнувань АПК росіянами

Агресор знищив українську птахофабрику, багатомільйонні збитки

ВАР розробила Алгоритм рекомендації щодо фіксації руйнувань

Підприємство «Агрогеофізика» отримало мільйони гривень за відсутність діяльності

На розмінування земель сільськогосподарського призначення потрібні мільярди євро

Держекоінспекція підрахувала збитки від знищення росіянами сільськогосподарських підприємств на Харківщині