Перший заступник міністра агрополітики України Тарас Висоцький під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації заявив, що Україна у липні має намір скасувати ліцензування експорту пшениці.

Відомство веде роботу, щоб пролонгувати скасування квот та мита на весь час кандидатства України в ЄС та над вдосконаленням законодавства. Найближчим часом мають вирішити і питання з товарами, що швидко псуються в двох пунктах пропуску на кордоні з Польщею – Краковці та Ягодин.

На тлі блокування портів закупівельні ціни на зерно в Україні різко впали, запровадження ліцензій на експорт пшениці додатково посилило тиск на ціни, мало місце зниження до 5500-6500 грн/тонна з доставкою на млин. Переробники не в змозі відправляти пшеничні висівки на зовнішні ринки, доводиться витрачатись на зберігання або утилізацію.

Агропромисловці мають звільнити складські приміщення напередодні збирання нового врожаю, продажі пшениці стають жвавішими, що впливає на ціну. Скасування ліцензій має посилити експорт та стабілізувати ціни на пшеницю.

Держмитниця інформує, що у 2021/22 МР станом на 24 червня ми відправили на зовнішні ринки 48,13 млн тонн зернових та зернобобових, а в період 1-24 червня – 1,032 млн. т.

Зокрема експортовано:

борошна – 70,5 тыс. т (69,1 тыс. т ), пшеничного – 1,7 тис. т (у червні 1,6 тис. т);

жита – 161,5 тис. т (у червні не експортувалося);

ячменю – 5,739 млн. т (23 тыс. т);

пшениці – 18,687 млн. т (у червні – 89 тис. т);

кукурудзи – 23,232 млн. т (915 тыс. т).

 

 

Пропонуємо:

В НААН оцінили врожай озимої пшениці

Біоенергетичні кластери можуть стати рушієм переробки

Компанії будують перевалки на нових маршрутах

Українська пшениця цьогоріч: продовжується спад ціни

Barva Invest інформують про ціни на пшеницю та кукурудзу

Україна продовжує нарощувати обсяг зовнішньої торгівлі

Кропивницький район забезпечує посівний матеріал для п’яти областей країни

Уряд зняв заборону на експорт жита. Чому це важливо для виробників нішевої культури та всього агроринку