У ВРУ зареєстрували проєкт закону про ембарго на імпорт товарів, країною походження яких є Республіка Білорусь (№6329). Автор – народний депутат від «Слуги народу» Олександр Дануца.

Мета законотворчої ініціативи – обмеження фінансування економіки Республіки Білорусь українськими споживачами шляхом заборони імпорту товарів, країною походження яких є Республіка Білорусь.

«10 листопада 2021 року 27 послів ЄС погодилися, що ситуація на білоруському кордоні є правовою основою для подальших санкцій, які можуть бути запроваджені проти Республіки Білорусь вже наступного тижня. За таких умов виникла нагальна потреба у прийнятті Закону України «Про ембарго на імпорт товарів, країною походження яких є Республіка Білорусь», своєчасне застосування якого має значно вплинути на внутрішню та зовнішню політику Республіки Білорусь», – йдеться у тексті пояснення.

З моменту набрання ним чинності почнеться заборона на укладення правочинів, на підставі яких у суб’єктів господарювання, що утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України, виникають грошові зобов’язання перед суб’єктами господарювання, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства Республіки Білорусь.

 

 

Пропонуємо:

У парламенті прийняли закон про біометан

Білорусь активно імпортує картоплю з України

В парламенті вирішили допомогти молодим фермерам

Україна активно імпортує агропродукцію з Європи та США

Украина-ЕС: товарооборот измеряется в миллиардах и продолжает расти