Під час воєнних дій у системі «Prozorro.Продажі» продовжують оголошуватися земельні аукціони. Починаючи з 24 лютого поточного року, було оголошено 1906 аукціонів, із них ті, що стосуються сільськогосподарських земель — 1484.

Про це повідомили у пресслужбі електронної системи.

Площа всіх земельних ділянок сягає 11 тис. га. Стартова ціна за всіма лотами — 378 млн. грн.

Лідери серед регіонів за кількістю оголошених аукціонів — Одеська, Київська, Львівська, Черкаська, Чернігівська області.

440 оголошених аукціонів уже мають свого переможця. Організатори отримають майже 70 млн. грн доходу (зростання стартової ціни — більш ніж у три рази).

24 березня 2022 року Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на час воєнного стану. Ці зміни до Земельного кодексу зумовлені потребою встигнути провести посівні роботи в повній мірі.

Такі землі можуть передаватися в оренду лише воєнними адміністраціями за спеціальною процедурою строком на 1 рік без права продовження.

Оголошення повторних чи нових аукціонів з оренди с/г землі державної та комунальної власності забороняється — воно може бути відновлено після завершення воєнного стану.

Усі онлайн-аукціони, що були оголошені раніше і не відбулися до набрання чинності цих змін, скасовані.

Разом з тим, на «Prozorro.Продажі» за бажання можна далі оголошувати аукціони з продажу та оренди с/г земель приватної власності, а в обов’язковому порядку це стосується державних і комунальних земель не с/г призначення.

 

 

Пропонуємо:

Prozorro повідомляє, де найдорожча земля в Україні

На аукціонах ProZorro розіграли зерновози та піввагони

Стало відомо, скільки оголосили земельних аукціонів, нагорода

ProZorro: в електронній системі будуть перші земельні аукціони

Мінагро та Світовий банк: попри війну Україна засіє більшість посівних площ, а люди значно збідніють