Уже в цьому році США та Канада вперше отримають контейнери з українською замороженою малиною. Вітчизняні експортери вперше відправили по одному морському контейнеру в ці країни, передає Інтерфакс-Україна.

На ринках США і Канади ця ягода коштує набагато дорожче, ніж в інших країнах, тому для України цей напрям представляє особливий інтерес. В Українській плодоовочевої асоціації (УПОА) зробили акцент на важливості даної події як для розвитку ягідного виробництва, так і для заморозки ягоди в Україні: якість продукції та логістики вдалося забезпечити повною мірою. «Логістика тривала близько півтора місяця», повідомляють в УПОА, імпортери задоволені, і швидше за все продовжать співпрацю на постійній основі.

Українським експортерам довелося пройти сертифікацію в FDA (The United States Food and Drug Administration), щоб підтвердити якість продукції. Згідно з розповсюдженою інформацією, саме на США і Канаду припадає близько 80% всього глобального імпорту замороженої малини в грошовому вираженні й на рівні 65% — в натуральному.

Переважно Україна експортувала заморожену малину в Польщі. РП заробляла на реекспорті нашої продукції в інші країни світу, поділився інформацією економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. УПОА повідомляє також, що для США основними напрямками імпорту замороженої ягоди стали Чилі, Мексика та Сербія. Канада імпортує з Чилі, Сербії, а також у США й Мексики.

Асоціація наголошує на важливості торгового напряму, адже Україна входить в ТОП-5 найбільших світових експортерів замороженої малини. А у 2022-2024 рр у світі виростуть обсяги виробництва всіх видів ягід.

За даними УКАБ, у 2020 році Україна виробила 35 тис. тонн малини, і за обсягами опинилася на сьомому місці у рейтингу виробників. 89% обсягу ягоди виростили домашні господарства. У 2020 році обсяг експорту української малини склав 539 тонн у фізичній вазі (2% обсягу виробництва). Основний покупець — Польща.

 

 

Пропонуємо:

Україна істотно збільшила обсяг експорту зерна

Господарство з Львівщини виготовляє сублімовану малину

В США вывели новые высокоурожайные сорта земляники и малины