“Зернові коридори” діятимуть і після закінчення терміну дії угоди, який добігає кінця 22 листопада, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.
Після переговорів міністра інфраструктури України Олександра Кубракова з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром сторони висловили бажання продовжити дію зернової угоди.
“Сторони-учасники “Ініціативи” – ООН, Туреччина та Україна, висловили готовність продовжити її дію і запевнили у докладанні максимальних зусиль для її успішної реалізації. На даний момент немає жодних сумнівів, що робота “зернового коридору” буде продовжена після 22 листопада”, – йдеться у повідомленні відомства.
За цей час було експортовано понад 7,7 млн. тонн агропродукції. Варто зазначити, що координатор ООН із Чорноморської зернової ініціативи Амір Махмуд Абдулл заявив, що договір про експорт зерна з України буде продовжено, і можливо, навіть розширено. Принаймні, саме це він заявив.
“Судячи з сигналів, які я отримую, угода не тільки буде продовжена, а й, можливо, — розширена”, – зазначив представник ООН.
Нагадаємо, угода, підписана за посередництва ООН та Туреччини у липні, надала можливість Україні, яка була у стані війни з російською стороною через військове вторгнення країни-агресора із заблокованими морпортами, відновити експорт агропродукції.
Пропонуємо:
ООН наполягає на необхідності продовження «Зернової угоди»
Україна та Туреччина працюють над прискоренням зернової логістики
Перший мільйон тонн ячменю з України відправлено на зовнішні ринки
«Зернові коридори»: українське зерно кораблями повезли ще до кількох країн
Чиновникам з ООН довелося їхати у Москву щоб домовитись про “зернові коридори”
В Угорщині почав працювати новий контейнерний термінал для зернової логістики з Україною