“Зернові коридори” діятимуть і після закінчення терміну дії угоди, який добігає кінця 22 листопада, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Після переговорів міністра інфраструктури України Олександра Кубракова з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром сторони висловили бажання продовжити дію зернової угоди.

“Сторони-учасники “Ініціативи” – ООН, Туреччина та Україна, висловили готовність продовжити її дію і запевнили у докладанні максимальних зусиль для її успішної реалізації. На даний момент немає жодних сумнівів, що робота “зернового коридору” буде продовжена після 22 листопада”, – йдеться у повідомленні відомства.

За цей час було експортовано понад 7,7 млн. тонн агропродукції. Варто зазначити, що координатор ООН із Чорноморської зернової ініціативи Амір Махмуд Абдулл заявив, що договір про експорт зерна з України буде продовжено, і можливо, навіть розширено. Принаймні, саме це він заявив.

“Судячи з сигналів, які я отримую, угода не тільки буде продовжена, а й, можливо, — розширена”, – зазначив представник ООН.

Нагадаємо, угода, підписана за посередництва ООН та Туреччини у липні, надала можливість Україні, яка була у стані війни з російською стороною через військове вторгнення країни-агресора із заблокованими морпортами, відновити експорт агропродукції.

 

 

Пропонуємо:

ООН наполягає на необхідності продовження «Зернової угоди»

Україна та Туреччина працюють над прискоренням зернової логістики

Перший мільйон тонн ячменю з України відправлено на зовнішні ринки

«Зернові коридори»: українське зерно кораблями повезли ще до кількох країн

Чиновникам з ООН довелося їхати у Москву щоб домовитись про “зернові коридори”

В Угорщині почав працювати новий контейнерний термінал для зернової логістики з Україною