Україна та Канада фіналізують роботу над розширенням Угоди про вільну торгівлю вже найближчими тижнями, рішення ухвалене під час віртуальних перемовин першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко та міністра міжнародної торгівлі, просування експорту, малого бізнесу та економічного розвитку Канади Мері Енджі, йдеться у Телеграмі Мінекономіки, повідомляє Укрінформ.
Що обговорили урядовці. Теми:

1. Співробітництво в аграрній сфері.

“Канада, як і Україна, є важливим гравцем на ринку зернових. Відтак ми сподіваємося на підтримку в подоланні продовольчої кризи, зумовленої умисним блокуванням українського експорту росією через порти Чорного моря, аби викликати брак продовольства у країнах, що розвиваються”, – зазначила Свириденко.

2. Потенційне скасування Канадою торгових мит на українські товари (до такого рішення нещодавно вдалися ЄС та Велика Британія).

“Це допоможе експортерам збільшити обсяги вивезення продукції і тим самим зміцнить українську економіку та обороноздатність нашої держави”, – зауважила Свириденко.

3. Можливі форми підтримки Канадою України на поточному етапі, а також у ході повоєнного відновлення економіки нашої держави (зокрема сторони торкнулися питань повернення міжнародних інвесторів, що були змушені залишити Україну з початком війни або ж значно згорнули виробництво).

Нагадаємо, минулоріч обсяги українсько-канадської торгівлі зросли на понад 70% і становили $420,7 млн. Експорт товарів з України до Канади зріс в 11 разів.

 

 

Пропонуємо:

Великобританія та Швеція допоможуть Україні

Special for U: ЄС може назавжди скасувати мита та квоти для Uкраїни

Великобританія скасувала імпортне мито на всю українську продукцію

Канада заявила про катастрофічний вплив російської агресії на світ