За результатами 2019-2020 маркетингового року Україна в сукупності за обсягом експорту всіх зернових культур стала другим експортером у світі після США, пише Діло з посиланням на інформацію від заступника міністра розвитку економіки торгівлі та сільського господарства Тараса Качку, озвучену під час 52-ї сесії Міжнародної ради по зерну.

«Україна є важливим гравцем на міжнародному ринку зерна, одним з гарантів продовольчої безпеки у світі, та має потенціал у нарощенні виробництва та експорту зернових. За результатами 2019/2020 маркетингового року в сукупності за обсягом експорту всіх зернових культур Україна стала «срібними призерами», пропустивши вперед лише США», – заявив Качка.

Він зазначив, що за даними Міністерства сільського господарства США у 2019-2020 МР в рейтингу найбільших експортерів зернових Україна посіла 2 місце за обсягом поставок ячменя, 4 – по кукурудзі, 5 – по пшениці.

Було розглянуто багаторічний прогноз та можливий сценарій для попиту та пропозиції на основні зернові та олійні культури, національні торговельні політики з акцентом на запровадженні країнами додаткових торговельних обмежень, було внесено пропозицію щодо посилення міжнародного торговельного співробітництва.

Нагадаємо, Міжнародна рада по зерну (International Grains Council – IGC) була заснована в рамках Конвенції про торгівлю зерном в 1995 році. Це міжурядова організація, яка з 1949 року адмініструє питання світової торгівлі зерновими та продовольчої допомоги. Україна є членом ради як країна-експортер. МРЗ регулярно публікує прогнози світового виробництва, баланси попиту та пропозиції зернових, а також експортні ціни на зернові, ставки фрахту та ін.

 

 

Пропонуємо:

ДСВ в Україні започатковує новий напрямок – продаж насіння кукурудзи

Експерт поділився прогнозом щодо потенціалу України за валовим виробництвом зерна

Стало известно, сколько экспортировано зерновых и зернобобовых с начала 2020/2021 МГ