Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Мета – обговорення подальшої співпраці двох країн в аграрному напрямі, а саме підтримку Японією вітчизняних сільгоспвиробників та допомогу сільському господарству в цілому.

Як стало відомо, сторони обговорили можливість підтримати урядом Японії програми меліорації в Україні, адже це основний пріоритетом для вітчизняного агро.

Японська сторона розглядатиме можливість допомоги Україні в енергозабезпеченні, розроблено низку ініціатив для забезпечення нормальної посівної в Україні, опрацьовуються потреби в забезпеченні генераторами та насінням.

Крім того сторони поспілувалися про втілення гуманітарної місії Grain from Ukraine, яку ініціював безпосередньо глава української держави Володимир Зеленський для транспортування зерна до щонайменше 5 мільйонів мешканців країн Африки та Азії.

Японія вітає продовольчу програму і надаватиме всебічну підтримку Україні. Підкреслюється стратегічна важливість постачання українського зерна для світової продбезпеки та уникнення голоду.

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі висловив впевненість у перемозі України в повномасштабній війні. Він підкреслив, що його країна зацікавлена в подальшому укріпленні відносин з Україною. Сторони домовилися посилити співпрацю в агро- та суміжних сферах, передбачається впровадження нових технологій, розвиток машинобудування та більше того – підприємництва в Україні.

 

Пропонуємо:

В АПК найбільша кількість вакансій

Стало відомо, скільки генераторів завезли в Україну

Україна та Канада більш тісно співпрацюватимуть в АПК

Україна з Японією співпрацюватимуть в аграрному напрямку

Аграрні відомства України та США підписали меморандум про співпрацю

Наш експорт: уряд Австралії висловив зацікавленність у співпраці з Україною