Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев під час онлайн-зустріч з представниками Міністерства сільського господарства та харчової промисловості Республіки Молдова та Національного агентства з безпеки харчових продуктів (ANSA) поспілкувався про експорт української птиці до Молдови.
Про це йдеться у повідомленні Мінекономіки.
Зокрема сторони обговорили співпрацю в аграрній сфері. До цього були обговорення у Берліні в межах Green Week та на полях Міжнародного економічного форуму в Давосі.
“Молдова є важливим ринком для української курятини. У 2025 році обсяг експорту становив 18,4 тис. тонн на суму $32,7 млн. Тому рішення про тимчасове призупинення імпорту потребує якнайшвидшого врегулювання”, – заявив Олексій Соболев.
Сторони дійшли домовленостей щодо врегулювання ситуації з посиленням інспекційного контролю українських експортерів м’яса птиці.
“Україна впевнена у якості своєї продукції, і це підтверджується стабільним експортом на ринок Європейського Союзу. Ми готові до максимальної відкритості та надання додаткових гарантій молдавській стороні, зокрема через проведення досліджень в акредитованих лабораторіях за запитом. Наша мета – оперативно вирішити всі технічні питання та зняти обмеження на експорт курятини, оскільки для тривалої зупинки постачання немає об’єктивних причин. Ми очікуємо на відновлення звичної динаміки торгівлі вже найближчим часом”, – підсумував ключовий представник українського відомства.
Україна та Молдова домовилися про активну спільну роботу над усуненням бар’єрів у торгівлі.
З молдавської сторони участь в обговоренні взяли Міністерка сільського господарства і харчової промисловості Республіки Молдова Людмила Катлабуга та Генеральний директор Національного агентства з безпечності харчових продуктів (ANSA) Раду Мустяце. З української – Заступник Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарас Висоцький та Голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів України Сергій Ткачук.
