Відбулося перше постачання біометану трубопроводом з України до ЄС, інформує Міненерго.
“Початок експорту біометану з України до ЄС є важливим кроком у зміцненні енергетичної незалежності та інтеграції нашої країни в європейський енергетичний простір. Це не лише відкриває нові можливості для нашого енергетичного сектору, але й сприяє декарбонізації економіки та зменшенню залежності від викопного палива. Україна готова стати надійним постачальником чистої енергії для Європи. Міністерство приділяє значну увагу питанню експорту біометану, яке є важливим у межах нової бізнес-моделі ринку природного газу та енергетики України в цілому”, — заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
Обсяг біометану, який направлено в ЄС, склав 67 тис. кубометрів.
У повідомленні відомства йдеться, що вітчизняні виробники можуть відправляти біометан до ЄС через українську ГТС, приєднуючи біометанові установки до газотранспортної та газорозподільних мереж. Умови та тарифи приєднання і транспортування газотранспортною системою України для виробників біометану є аналогічними до умов для видобувників природного газу.
Меморандум про стратегічне партнерство України та ЄС у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів було підписано у лютому 2023 року.
Для забезпечення функціонування ринку біометану схвалено Порядок митного оформлення експорту українського біометану згідно з наказом Міністерства фінансів України № 380.
“Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з питань митної справи”. Відповідний Порядок набув чинності у вересні 2024 року.
Пропонуємо:
МХП зосередиться на виробництві біогазу та біометану
Завершено сезон виробництва цукру: топ підприємств, обсяги
Понад 16 000 000 грн на допомогу лікарням у регіонах від Credit Agricole
