Україна стала двадцятим учасником Кернської групи, створеної в межах Світової організації торгівлі (СОТ), повідомляє РБК-Україна.

Група об’єднує країни, які підтримують лібералізацію міжнародної торгівлі агропродукцією. Міністри Кернської групи ухвалили відповідне рішення 25 лютого під час 43-ї зустрічі в Абу-Дабі.

«Ми раді вітати Україну як нового члена Кернської групи, відзначаючи загальну відданість України відкритій, справедливій, ринково орієнтованій системі торгівлі сільськогосподарською продукцією», — йдеться у тексті документу.

З січня 2020 року Україна мала статус спостерігача у цій групі в СОТ, переговори були розпочаті в 2009 році.

Кернську групу заснували країни-члени СОТ зі значною часткою аграрного експорту ще в 1986 році. Зараз тут знаходяться: Україна, Нова Зеландія, Таїланд, Канада, Австралія, Філіппіни, ПАР, Пакистан, Індонезія, Малайзія, Колумбія, Аргентина, Уругвай, Перу, Бразилія, Гватемала, Коста-Рика, Парагвай, Болівія та Чилі.

 

 

Пропонуємо:

Польська блокада України: проблеми, війна за ринок, посольство відреагувало на загострення

Замінити українським: Латвія виступає за повну заборону російського зерна в ЄС

Словаччина зацікавлена у збереженні заборони на імпорт української агропродукції