Україна стала двадцятим учасником Кернської групи, створеної в межах Світової організації торгівлі (СОТ), повідомляє РБК-Україна.
Група об’єднує країни, які підтримують лібералізацію міжнародної торгівлі агропродукцією. Міністри Кернської групи ухвалили відповідне рішення 25 лютого під час 43-ї зустрічі в Абу-Дабі.
«Ми раді вітати Україну як нового члена Кернської групи, відзначаючи загальну відданість України відкритій, справедливій, ринково орієнтованій системі торгівлі сільськогосподарською продукцією», — йдеться у тексті документу.
З січня 2020 року Україна мала статус спостерігача у цій групі в СОТ, переговори були розпочаті в 2009 році.
Кернську групу заснували країни-члени СОТ зі значною часткою аграрного експорту ще в 1986 році. Зараз тут знаходяться: Україна, Нова Зеландія, Таїланд, Канада, Австралія, Філіппіни, ПАР, Пакистан, Індонезія, Малайзія, Колумбія, Аргентина, Уругвай, Перу, Бразилія, Гватемала, Коста-Рика, Парагвай, Болівія та Чилі.
Пропонуємо:
Польська блокада України: проблеми, війна за ринок, посольство відреагувало на загострення
Замінити українським: Латвія виступає за повну заборону російського зерна в ЄС
Словаччина зацікавлена у збереженні заборони на імпорт української агропродукції
