Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль разом з міністром сільського господарства Угорщини Іштваном Надєм поспілкувались про можливість відкриття спільного аграрно-індустріального хабу на українсько-угорському кордоні для переробки, перевалки і фасування продукції з України, яка йде на експорт.

Стартувала робота над опрацюванням дорожньої карти для її реалізації, інформує Мінагро.

“Спільних точок взаємодії — багато. Тож продовжуватимемо посилювати співпрацю з угорською стороною. Дякую колезі Іштвану Надю за відвертість і бажання допомогти. Наше завдання — напрацювати алгоритми, завдяки яким економіка обох країн розвиватиметься та зростатиме. Рухаємось вперед”, — повідомляє головне аграрне відомство нашої країни з посиланням на Віталія Коваля.

Наголошується на важливості довгостроковою співпраці з країною-сусідом. Коваль вказав, що є потреба в посиленні зв’язків та довіри, що матиме позитивний вплив на економіку обох держав, розвиток спільної глибинної переробки, пошук нових ринків.

“Між українськими та угорськими фермерами та асоціаціями необхідно налагодити сильні горизонтальні звʼязки, щоб зʼявилася взаємна довіра. Від цього економіка обох держав буде у виграші. Вже зараз нашим країнам варто розвивати спільну глибинну переробку і разом знаходити нові ринки. Це тільки посилить співпрацю та взаємну довіру. Ніщо так не зближує країни, як спільний бізнес їхніх підприємств”, — вказав Коваль.

Він зазначив, що угорський міністр Іштван Надь також підтримує ідею налагодження горизонтальних зв’язків між аграріями України та Угорщини.

 

 

Пропонуємо:

Зеленський затвердив євроінтеграційний закон про виноробство

Румунія ліцензуватиме імпорт яєць та м’яса птиці з України

Словаччина висловила готовність надати техніку для розмінування

Прогнозується подальше здорожчання сільгоспземель на 20%

Обсяг експорту українського гороху може значно зрости