Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зустрвіся із в.о. керівника Департаменту логістики та публічних закупівель ООН (ВПП) Раміро Армандо де Олівейра Лопес да Сілва, під час зустрічі сторони спілкувались про розмінування територій, реалізацію гуманітарної програми Grain from Ukraine та ліквідність аграріїв.

Ключовий представник українського аграрного відомства зазначив про необхідність для проведення весняної посівної аграріям розуміти, що їхня робота буде не в збиток.

Сольський озвучив ідею в рамках реалізації Grain from Ukraine закупівлі зерна з схемою 50% передоплати навесні, на зернові, а другу половину – восени, після збору врожаю і за ринковою ціною.

Своєю чергою представник ВПП запевнив, що його сторона може долучитися до вирішення логістичних проблем українського агроекспорту та запропонував зібрати великих гравців світового ринку щоб винайти вихід з ситуації.

Раміро Армандо де Олівейра Лопес да Сілва підтвердив готовність ВПП розпочати проєкт з розмінування, і мова не лише про Харківську область. Він підкреслив, що Всесвітня продовольча програма розглядатиме інші можливі варіанти допомоги Україні.

 

 

Пропонуємо:

В рамках Grain from Ukraine Ефіопія та Сомалі отримали зерно

Дані ООН: став відомий обсяг зерна, відправленого з українських портів

В ООН звернули увагу на російські перепони щодо українського експорту