В колективній заяві низки аграрних асоціацій України уряд звинувачують у спробі монополізувати ринок мінеральних добрив.

Зокрема йдеться про квотування імпорту добрив, що призведе, як вважають підписанти, до негативних наслідків.

«Рівень ціни на внутрішньому ринку буде визначати той, хто матиме внутрішню квоту. По групі азотних добрив це фактично один виробник, що має монопольне становище – група компаній OstChem, яка належить олігарху Дмитру Фірташу», — зазначається в тексті повідомлення.

Спілка звернулась до президента України Володимира Зеленського та уряду «з проханням не допустити остаточної монополізації вітчизняного ринку мінеральних добрив».

Також аграрії вказали, що застосування Україною спецзаходів до імпортних добрив стане явним та грубим порушенням двосторонніх міжнародних угод, і зокрема тут йдеться про Угоду про асоціацію з ЄС. Аграрії наголошують, що це стане негативним сигналом для торговельних партнерів України і може призвести до вжиття дзеркальних заходів по обкладанню митами імпорту товарів з України.

Підписанти під зверненням: громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум», від імені  провідних аграрних асоціацій, і зокрема Асоціація Ukrainian Agribusiness Club, ГС Аграрний союз України, ГС Всеукраїнська Аграрна Рада, Всеукраїнська асоціація громад, Асоціація «Союз птахівників України» та ВГО Українська аграрна конфедерація.