Причина продовольчої кризи у світі – вторгнення РФ в Україну, і за блокаду українських портів на Чорному морі російська сторона має нести відповідальність, заявив верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики й безпеки Жозеп Борель.

Також голова дипломатії ЄС заявив, що за допомогою ООН має вирішитись проблема заблокованого в Україні зерна. Борель підкреслив, що однією з тем переговорів міністрів закордонних справ країн ЄС в Люксембурзі стало саме питання розблокування транспортування українського зерна.

“Ми закликаємо Росію розблокувати порти… Це немислимо. Неможливо уявити собі, що мільйони тонн пшениці залишаються заблоковані в Україні, в той час як люди в світі потерпають від голоду”, – заявив представник ЄС.

Він такоє вказав, що Євросоюз не накладав санкцій на аграрний сектор Росії.

“Це справжній воєнний злочин, тому я не можу собі уявити, щоб це далі тривало”, – заявив Борель.

На думку фахівців, залізничні, автомобільні та повітряні перевезення на сьогодні здатні охопити лише близько 20% обсягів, які могли перевозити великі морські вантажні судна з України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нещодавно заявив, що Захід має бути готовим допомагати Україні вести оборону у війні, яка може тривати роками. Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон також заявив, що варто готуватися до тривалого протистояння.

 

 

Пропонуємо:

За викрадення українського зерна будуть санкції від G7

Мінагро працює над організацією мобільних сховищ для збереження врожаю

Шмигаль сподівається на міжнародну дипломатію у справі розблокування портів

Збитки від війни: тільки блокування портів коштує Україні $40-60 на кожній тонні зерна