Російська сторона після звернення голови продовольчої служби ООН щодо можливого послаблення санкцій в обмін на деблокування українських портів заявила, що може припинити блокаду за умови перегляду цих заходів.

Україна є одним з найбільших виробників та експортерів зерна, більша частина агроекспорту проходила морськими портами, втім зараз зерно з України вивозять потягами або через порти на Дунаї.

Нагадаємо, нещодавно глава продовольчої служби ООН Девід Біслі звернувся до президента Росії Володимира Путіна зі словами: «Якщо у вас є хоч трохи серця, будь ласка, відкрийте ці порти».

Генсек ООН Антоніу Гутерреш також звернувся з пропозицією пом’якшити окремі санкції, наприклад щодо потрібних світові калійних добрив російського та білоруського виробництва. Він також не забув нагадати про зернову блокаду України. Ведуться перемовини, у тому числі з Туреччиною та РФ, питання експорту зерна з України виявилося дуже важливим для багатьох країн світу. Наші посадовці запевняють, що на внутрішньому ринку зерна вистачить.

Втім США вже збираються допомогти Україні доларами: більшість членів Сенату США підтримали рішення про військову допомогу Україні на близько $40 млрд. Законопроєкт відправлять на підпис президенту США Джо Байдену.

 

 

Пропонуємо:

Щоб розмінувати українські порти потрібно 10 днів

Румунія ставить під загрозу морський експорт з України

НАТО не має наміру деблокувати наші порти силовим методом

Аграрний комітет ініціює новий пакет антиросійських санкцій

ООН: блокування українських портів загрожує світу глобальною кризою

Сольський провів переговори щодо налагодження українського агроекспорту через морські порти ЄС

Ще один напрямок: агропродукцію з України можуть експортувати через латвійські порти

Бізнес звернувся до міжнародної спільноти з проханням допомогти у розблокуванні українських портів