Впродовж дев’яти місяців поточного року обсяг постачань на ринки СНДзнизився на 23,8% до аналогічних показників минулоріч, інформує заступниця голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Як повідомляє пресслужба ВРУ, дані не враховують експорт до російської крахни-агресора та Білорусі: у тому напрямі він фактично не здійснюється через повномасштабну війну.

“Найбільше скоротилась торгівля з Узбекистаном та Азербайджаном – більш ніж в половину. Це пов’язано в першу чергу з ускладненням логістичних шляхів через блокування чорноморських портів російською армією”, – повідомляє депутатка.

До Молдови постачати стали більше, обсяг експорту додав 15%, країна стала одним з транзитних напрямків для українських товарів. У валюті сукупний експорт до країн СНД за 9 місяців 2022 року склав $1,27 млрд.

До війни експорт України зростав впродовж кількох років і країни СНД не були винятком. Навіть без РФ з Білоруссю у 2021 році, як каже Підласа, наша країна відправляла на ринки СНД на 27% більше ніж в 2020 році.

 

 

Пропонуємо:

Державна митна служба рапортує про обсяг експорту

Обсяг експорту українського зерна помітно знизився

В Мінагро підрахували збитки від російської агресії: експорт

Мінінфраструктури України повідомило про кількість агропродукції

Мінінфраструктури назвало актуальні цифри обсягу експорту зерна морем