В Україні скасували певні бюрократичні бар’єри, які стримували масове встановлення сонячних електростанцій на житлових і комерційних будівлях. Кабмін ухвалив рішення, що спрощує процедури монтажу панелей на дахах і фасадах. Це має пришвидшити розвиток децентралізованої та автономної енергетики, інформує Фейсбук-сторінка Кабінету міністрів України.
Як зазначила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, до цього часу встановлення сонячних систем юридично прирівнювали до реконструкції або капітального ремонту. Це одразу запускало складний механізм погоджень, експертиз і дозволів, що стримувало процеси та збільшувало витрати.
Наразі уряд виключив такі роботи з переліку тих, які потребують проходження дозвільних процедур у сфері архітектурно-будівельного контролю: для монтажу сонячної електростанції достатньо звіту про технічний стан будівлі — без окремих дозволів і реєстрацій у контролюючих органах.
