На сьогодні в Україні купівля-продаж сільгоспземель для іноземців, для кінцевих бенефіціарних власників, які є іноземцями, через юридичних осіб або для іноземних громадян заборонена. Втім, експертка із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку Анна Федун вважає, що до рішення про продаж своїх аграрних угідь українці прийдуть не раніше 10-20 років, пише agronews.ua.

«Якщо говорити про настрої населення, то я не знаю, скільки має пройти років, щоб громадяни схвалили доступ іноземців на ринок. Думаю, до такого рішення ми дійдемо не менше, ніж через 10-20 років», — заявила пані Федун.

Вона вказала на формулювання закону, де йдеться про схвалення на всеукраїнському референдумі всім народом України, та додала, що складно сказати, чи це погано, чи добре.

Водночас в ЗМІ іде інформаційно-роз`яснювальна робота щодо іноземного агробізнесу в Україні: працює давно, іноземні компанії – кращі орендарі, новатори та інвестори. Нагадують про іноземних аграріїв в Україні: на Черкащині фермер із Нідерландів Корнеліс Хусінга вміє говорити українською. А фермер Дітріх Трайс 3 роки тому очолив в Україні агрокомпанію у Київській області: земля опинилася у власності банку і була викуплена німецьким інвестором. Цей приклад красномовно свідчить, що можна спокійно працювати, і навіть купляти землю без референдуму.

 

 

Пропонуємо:

В Україні прогнозують зростання ВВП

Мінагро оприлюднило нову інформацію щодо земельних угод

Оголошено п’ятірку українських регіонів з найдорожчою землею

ВАР та USAID АГРО ознайомили аграріїв з новими підходами земінвентаризації