Всеукраїнська Аграрна Рада за підтримки Програми USAID з АГРО підготувала Алгоритм практичних порад, як правильно фіксувати руйнування агропідприємств.

Спеціалісти радять у разі безпекової ситуації виїзд на об’єкт з метою фіксації або пошкодження та зібрати докази:

1. Задокументувати на фото та відео. Це допоможе відтворити подію та показати реальну картину втрат. Необхідно зазначити дату, час, місце зйомки, вказавши gps-координати. Знімайте широкі, середні та крупні плани. Сфотографуйте об’єкти зйомок із різних кутів, площин та напрямів.

Фіксуйте пошкодження будівель і несучих конструкцій, їхній характер, приблизну площу пошкоджень. Знімайте пошкоджене обладнання, техніку та інші втрати. Відеозйомка має бути безперервною. Утримуйте кожен відеокадр якомога стійкіше, щонайменше 10 секунд. За можливості, зніміть панораму. Коментуйте все, що фільмуєте. Ці відео та фото не можна змінювати: обробляти у спеціальних редакторських програмах.

2. Далі потрібно скласти протокол обстеження або акт фіксації за участю трьох осіб. Першою особою можете бути ви (людина, яка оглядала об’єкт), другою – громадянин України (наприклад, житель села), третьою – представник місцевої адміністрації.

У цьому документі необхідно детально вказати: що саме відбулося; коли і де; додати всю зібрану інформацію під час фіксації завданих збитків.

Крім того, надайте усю відому інформацію щодо військових дій, залучених осіб, видів зброї тощо.

3. Якщо пошкодження неможливо зафіксувати одразу, про це обов’язково потрібно зазначити в документах.

 

 

Пропонуємо:

В Мінагро підрахували збитки від російської агресії: експорт

Презентовано інтерактивну мапу руйнувань АПК росіянами

У Conflict Observatory підрахували кількість знищених росіянами українських зерносховищ